Sport

Milani interesohet për Aurierin

 

Skuadra e Milanit ka shprehur interesim për mbrojtësin e krahut të djathtë, Serge Aurier ka raportuar të martën sajti i talian “Calciomercato”.

Aurier pritet të largohet nga Tottenhami pas përfundimit të këtij sezoni dhe Milani është i gatshëm të ofrojë rreth dhjetë milionë euro për transferimin e tij. Ai shihet si përforcim i duhur për mbrojtjen dhe pëlqehet nga trajneri Stefano Pioli.