Sport

Gasperini i shpëton dënimit

 

Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini i ka shpëtuar dënimit që do ta mbante atë jashtë stolit për tre javë. Gasperini do të jetë në stol kundër Milanit dhe Juventusit.

Trajneri i Atalantas thuhet se kishte ofenduar një inspektor gjatë një kontrolli të befasishëm dhe sulmi gjithë sistemin anti-doping duke ndërprerë një provë të vazhdueshme mbi një lojtar të Atalantas dhe duke e detyruar lojtarin të shkonte për të stërvitur.