Sport

Chelsea e mposht Cityn në “Etihad”

FOTO: AP
 

Dy finalistët e Ligës së Kampionëve sivjet, Manchester City dhe Chelsea u takuan në xhiron e 35-të në Premier Ligë, ku triumfuan mysafirët në fundin e sfidës.

Ndeshja nisi më mirë për Cityn që kaloi në epërsi në fund të pjesës së parë përmes Raheem Sterling. Një minutë më vonë, Edouard Mendy priti penalltinë e Agueros.