Sport

Morina: Në Suharekë është kënaqësi të luash futboll

 

Arbëria e ka mposhtur Ballkanin 3:2 në Suharekë të enjten gjatë ditës dhe ka bërë ndryshime të mëdha në tabelë. U ngjit në vendin e tetë, në zonën e barazhit, duke e rrëzuar një vend më poshtë Trepçën ’89. Që të dyja ekipet kanë nga 36 pikë.

Ndërkohë, Ballkanin e ka ndalur në luftën për titull kampioni. Ballkani me këtë disfatë ka 67 pikë, pesë më pak se Prishtina lidere dhe dy më pak se Drita e vendit të dytë.