Sport

Guardiola krenar me paraqitjen e lojtarëve të tij

Guardiola krenar me paraqitjen e lojtarëve të tij
 

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është shprehur krenar me paraqitjen e skuadrës së tij. City fitoi 2:0 ndaj PSG-së dhe kaloi në finale të Championsit, për herë të parë.

“Është për të gjithë ne dhe për klubin. Jam jashtëzakonisht krenar dhe mendimet e para janë për lojtarët që nuk kanë luajtur sonte. Ata të gjithë e meritojnë të luajnë, të gjithë kanë dhënë kontribut dhe tani është koha për ta shijuar suksesin. Ne duhet ta fitojmë ligën dhe kemi më pas dy apo tri javë për t’u përgatitur për finale”, ka thënë Guardiola, përcjell BBC.