Sport

Çeku reagon pas përleshjeve në ndeshjen Ponte Prizreni – Peja

Çeku reagon pas përleshjeve në ndeshjen Ponte Prizreni – Peja
 

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas përleshjes së sotme në ndeshjen e pestë të serisë gjysmëfinale të Superligës së Kosovës në basketboll mes Ponte Prizrenit dhe Pejës.

Në fund të pjesës së parë ka ardhur deri te përleshja mes skuadrave, ndërsa si pasojë është ndërprerë ndeshja. Pas pjesës së parë Peja ishte në avantazh 49:48.