Sport

Roma mund të jetë ekipi i duhur për Jose Mourinhon

Roma mund të jetë ekipi i duhur për Jose Mourinhon
 

Angazhimi i Jose Mourinhos te skuadra e Romës duhet të jetë argëtues. Trajneri më i përfolur dhe më karizmatik i futbollit, Mourinho, do ta marrë drejtimin e Romës prej sezonit të ardhshëm.

Roma është njëra prej ekipeve me tifozët më fanatik në Itali dhe Mourinho ka paralajmëruar se me padurim pret ta fillojë punën tek ekipi italian. Zyrtarizimi i Mourinhos te Roma ka ardhur dy javë pas shkarkimit te skuadra e Tottenhamit për shkak të rezultateve të dobëta. Tekniku portugez me ekipin nga Serie A ka firmosur kontratë deri në qershorin e vitit 2024.