Sport

Albion Rrahmani po ecën hapave të babait

Albion Rrahmani po ecën hapave të babait

Është nga Podujeva, por po i prin me mjaft sukses sulmit të Malishevës, skuadër që është afër inkuadrimit në Superligë, për herë të parë në histori. Përveç që është golashënuesi më i mirë i ekipit, është shënuesi më i mirë edhe i Ligës së Parë, në të dyja grupet.

 

Është nga Podujeva, por po i prin me mjaft sukses sulmit të Malishevës, skuadër që është afër inkuadrimit në Superligë, për herë të parë në histori. Përveç që është golashënuesi më i mirë i ekipit, është shënuesi më i mirë edhe i Ligës së Parë, në të dyja grupet.

Bëhet fjalë për Albion Rrahmanin, djalin e ish-futbollistit të njohur kosovar, Driton Rrahmani. Albioni ka shënuar 15 gola për Malishevën në kampionat dhe një në Kupë. Prej tyre, 12 i ka realizuar në stinorin pranveror.