Sport

Shkëmbi: Disa skuadra me ne po bëhen ujqër, kurse me të tjerët lepuj

Edicioni 2020/2021 i Superligës së Kosovës në futboll ka hyrë në fazën finale. Deri në fund të kampionatit kanë mbetur edhe pesë xhiro. Lufta për titull është shumë interesante dhe e fortë.

 

Edicioni 2020/2021 i Superligës së Kosovës në futboll ka hyrë në fazën finale. Deri në fund të kampionatit kanë mbetur edhe pesë xhiro. Lufta për titull është shumë interesante dhe e fortë.

Ballkani, Prishtina dhe Drita janë ekipet në garë për trofeun më të çmueshëm të futbollit kosovar. Ballkani është lider me 66 pikë, një më shumë se Prishtina që renditet e dyta dhe dy më shumë se Drita që zë vendin e tretë.