Sport

Ballkani fiton dhe merr pozitën e parë në Superligë

 

Ballkani ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra nga Suhareka të shtunën në shtëpi ka mposhtur Gjilanin me rezultatin 1:0.

Me këtë fitore skuadra e udhëhequr nga trajneri Bledi Shkëmbi ka mbajtur hapin për titull të kampionit.