4 perditesime
17:05

Prishtina fiton derbin ndaj Dritës

Prishtina e ka fituar ndeshjen derbi për titull të kampionit përballë Dritës në Gjilan. Prishtina mposhti Dritën në udhëtim 2:1, në kuadër të xhiros së 30-të të Superligës në futboll.

Krasniqi shënoi golin e epërsisë së parë për Prishtinën. Ai shënoi në minutën e 70-të. Golin e parë e shënoi drita me Betim Haxhimusën në minutën e 21-të, ndërsa Endrit Krasniqi në minutën e 35-të shënoi për barazim, kurse në minutën e 70-të Besnik Krasniqi shënoi për epërsinë 2:1. Drita mbetet liderë me 64 pikë, ndërsa një pikë më pak ka tani Prishtina.

16:36

Besnik Krasniqi shënon për epërsinë e Prishtinës

Besnik Krasniqi ndali topin me gjoks, gjuajti fuqishëm nga një distancë e afërt për ta shënuar golin e epërsisë për Prishtinën ndaj Dritës, në ndeshjen derbi të xhiros së 30-të të Superligës në futboll.

Krasniqi shënoi golin e epërsisë së parë për Prishtinën e shënoi në minutën e 70-të. Golin e parë e shënoi drita me Betim Haxhimusën në minutën e 21-të, ndërsa Endrit Krasniqi në minutën e 35-të shënoi për barazim, kurse në minutën e 70-të Besnik Krasniqi shënoi për epërsinë 2:1.

15:54

Mbyllet baras pjesa e parë Drita - Prishtina

Ka përfunduar me rezultat të barabartë 1:1 pjesa e parë e ndeshjes derbi të xhiros së 30-të të Superligës në futboll.

Kjo ndeshje derbi në garë për titull të kampionit është duke u zhvilluar në Gjilan. Drita kaloi në epërsi me Betim Haxhimusën (20’), ndërsa Endri Krasniqi shënoi në minutën e 35-të për barazimin 1:1 të Prishtinës.

15:40

Prishtina barazon rezultatin, shënon Krasniqi

Endrit Krasniqi ka shënuar nga gjuajtja e lirë golin e barazimit në ndeshjen derbi kundër Dritës, në kuadër të xhiros së 30-të të Superligës në futboll.

Krasniqi shënoi gol në minutën e 35-të për ta barazuar rezultatin në 1:1.

Për Dritën golin e shënoi Betim Haxhimusa në minutën e 30-të.

15:25

Zhbllokohet derbi, Drita në epërsi ndaj Prishtinës

Sulmuesi Betim Haxhimusa e ka kaluar në epërsi Dritën e Gjilanit në ndeshjen derbi ndaj Prishtinës.

Haxhimusa shënoi në minutën e 20-të në ndeshjen që po luhet në Gjilan, në kuadër të xhiros së 30-të të Superligës në futboll.

Për Haxhimusën ishte goli i tetë i shënuar edicion.