Sport

Real Madridi mposht Cadizin, ngrihet në krye të renditjes në La Liga

 

Real Madridi ka triumfuar ndaj Cadizit sonte, duke u ngjitur në krye të renditjes në La Ligan spanjolle.

Skuadra madrilene triumfoi në udhëtim me rezultatin 3:0. Karim Benzema (30’ penallti dhe 40’) shënoi dy gola për Realin, ndërsa një tjetër e realizoi Alvaro Odriozola (33’).