Sport

Superliga Evropiane pezullohet, por nuk dorëzohet

Superliga Evropiane pezullohet, por nuk dorëzohet
 

Superliga e Evropës ka thënë se do t’i duhet të rikonsiderojë “hapat më të përshtatshëm për të riformuar projektin”, pasi të paktën gjashtë klube u tërhoqën nga lista e parë e ekipeve që synuan një garë të re evropiane.

Chelsea, Manchester United, Manchester City, Tottenhami, Liverpooli dhe Arsenali konfirmuan të martën se po tërhiqen nga gara e sapoformuar, Superliga. Si rezultat, e ardhmja e kësaj gare u vu në dyshim të madh.