Sport

Bayerni triumfon ndaj Leverkusenit i afrohet titullit në Bundesligë

Bayerni triumfon ndaj Leverkusenit i afrohet titullit në Bundesligë
 

Bayern Muencheni ka triumfuar sonte ndaj Bayer Leverkusenit me rezultatin 2:0, duke e ngritur epërsinë në krye të renditjes në Bundesligë.

Eric Maxim Chuopo-Moting (7’) dhe Joshua Kimmich (13’) realizuan golat për Bayernin.