Sport

Kosova në qershor planifikon t’i luajë dy miqësore në Prishtinë

Kosova në qershor planifikon t’i luajë dy miqësore në Prishtinë
Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Te Përfaqësuesja e Kosovës në futboll kishin planifikuar ta shfrytëzonin muajin qershor për një kamp stërvitor që do të përfshinte edhe zhvillimin e një ndeshjeje miqësore, pak ditë para se të nisë Evropiani. Euro 2020 është dashur të mbahej verën e vitit të kaluar, por për shkak të pandemisë së koronavirusit është shtyrë për verën e këtij viti.

Por FFK-ja ka hequr dorë nga kampi që synonte ta organizonte në shtetin e Austrisë dhe tani po planifikon t’i luajë dy ndeshje miqësore. Te Kosova nuk kanë treguar se me cilat përfaqësuese janë në bisedime, por kanë konfirmuar se plani i tyre është që dy ndeshjet miqësore t’i organizojnë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.