Sport

Arsenali në garë për Locatellin

 

Arsenali është futur në garë për ta transferuar mesfushorin italian të Sassuolos, Manuel Locatelli.

Italiani është duke u kërkuar nga shumë skuadra të mëdha të Evropës, ndërsa ndër klubet me gjasat më të mëdha janë Juventusi dhe Manchester City. Këtë edicion në Serie A, Locatelli shënoi tri gola dhe asistoi dy të tjerë në 27 ndeshje.