Sport

Hendboll, Prishtina e nis plejofin bindshëm ndaj Trepçës

Hendboll, Prishtina e nis plejofin bindshëm ndaj Trepçës
 

Prishtina e ka nisur me fitore bindëse serinë gjysmëfinale të plejofit. Kryeqytetasit të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit kanë fituar me rezultat bindës ndaj Trepçës 40:53.

Skuadra prishtinase herët nisi shkëputjen në rezultat dhe pjesa e parë përfundoi 19:9. Tani Prishtinës i duhet edhe një fitore ose një barazim për të kaluar në finale të plejofit.