Sport

Prishtina mezi arriti në plejof, por tani kërkon suksesin

Prishtina mezi arriti në plejof, por tani kërkon suksesin
 

Pasi siguruan plejofin në xhiron e fundit të pjesës së rregullt të Superligës së Kosovës në basketboll, te Sigal Prishtina po kërkojnë dukshëm më shumë. Synimi fillestar i Prishtinës është që plejofin ta nis me fitore dhe të bëjë një hap drejt kualifikimit në gjysmëfinale.

Prishtina vikendin e shkuar e siguroi pozitën e pestë në tabelë, që i mjaftoi për t’i vazhduar garat në plejof. Në serinë çerekfinale të plejofit, Prishtina do të përballet me Pejën, që doli e katërta. Ndeshja e parë do të zhvillohet në palestrën “Karagaçi” në Pejë dhe Prishtina paralajmëron se do të udhëtojë për fitore. Ky takim luhet të dielën prej orës 17:00. Ekipi që shënon dy fitore do të kualifikohet në gjysmëfinale të plejofit ku e pret dueli me Ponte Prizrenin, liderin e pjesës së rregullt.