Sport

Xhudo, tërhiqet shorti për Evropian

Xhudo, tërhiqet shorti për Evropian
 

Xhudistët kosovarë kanë mësuar kundërshtarët në Kampionatin Evropian që nesër fillon në Lisbonë të Portugalisë. Kosovën në Evropian e përfaqësojnë gjashtë xhudistë.

Të premten, në ditën e parë të garave, garojnë Distria Krasniqi në kategorinë deri 48 kilogramë dhe Nora Gjakova e Flaka Loxha në kategorinë deri 57 kilogramë.