Sport

Tifozët përballen me tri teste të koronavirusit për të marrë pjesë në finalen e League Cup

Tifozët përballen me tri teste të koronavirusit për të marrë pjesë në finalen e League Cup
Foto: AP
 

Tifozët që dëshirojnë të marrin pjesë në finalen e Kupës së Ligës angleze më 25 prill ndërmjet Manchester Cityt dhe Tottenhamit, do të duhet të japin prova të një testi negativ të koronavirusit brenda 24 orëve të fundit.

City dhe Tottenhami do të marrin nga dy mijë bileta për ndeshjen që do të luhet në “Wembley” dhe që do të përdoret si një ngjarje provë për kthimin e tifozëve në stadiume. Një tifozëri totale prej tetë mijë personash do të lejohet të marrë pjesë, me 50 për qind të biletave që shkojnë për banorët lokalë pranë stadiumit “Wembley” dhe stafit të Shërbimit Shëndetësor Kombëtar.