Sport

City e Tottenhami do t’i kenë nga dy mijë tifozë në finalen e Carabao Cup

City e Tottenhami do t’i kenë nga dy mijë tifozë në finalen e Carabao Cup
 

Tottenhami dhe Manchester City do t’i kenë nga dy mijë tifozë në stadiumin “Wembley” ku do të zhvillohet ndeshja finale e Carabao Cup më 25 prill, ka njoftuar BBC të martën.

Megjithatë, tifozët nën moshën 18-vjeçare nuk do të lejohen të futen në stadium, sikurse edhe personat me sëmundje klinike dhe shtatzënave u është thënë gjithashtu mos të aplikojnë për bileta.