Sport

Interi pas mbrojtësit Mandi

Interi pas mbrojtësit Mandi
 

Skuadra e Interit ka shprehur interesim për qendërmbrojtësin algjerian Aissa Mandi, kanë raportuar të hënën mediumet italiane. Bëhet e ditur se Interi tashmë ka kontaktuar Mandin, i cili do të largohet nga Real Betisi këtë verë si futbollist i lirë.

Mandi ka refuzuar rinovimin e kontratës me Betisin pasi po synon ta vazhdoj karrierën në një klub dhe kampionat tjetër. Te Interi, po e shohin Mandin si përforcim të duhur për sezonin e ri.