Sport

Foden e Sterling me kontrata të reja

Foden e Sterling me kontrata të reja
 

Raheem Sterling dhe Phil Foden pritet që së shpejti të firmosin kontrata të reja me Manchester Cityn, ka shkruar “Eurosport” të enjten.

Bëhet e ditur se drejtuesit e Cityt tashmë kanë nisur negociatat me futbollistët dhe janë afër marrëveshjes, që mund të zyrtarizohet gjatë këtij muaji. Si sulmuesi Sterling ashtu edhe mesfushori Foden, vlerësohen si lojtarë të rëndësishëm nga trajneri Pep Guardiola.