Sport

Unitedi ia cakton çmimin Lingardit

Unitedi ia cakton çmimin Lingardit
 

Skuadra e Manchester Unitedit ia ka caktuar çmimin sulmuesit Jesse Lingard, ka njoftuar “Daily Mirror” të enjten.

Raportohet se për ta lënë të lirë Lingardin në verë, Unitedi po kërkon 35 milionë euro. Lingard në janar të këtij viti u huazua te West Ham Unitedi dhe ekipi londinez ka opsionin e blerjes së tij në fund të sezonit.