Sport

Telashe në nismë të turneut të Ligës Unike

 

Një ditë para fillimit të turneut “Final 8” të Ligës Unike në basketboll janë shfaqur telashe jo të vogla. Të hënën pasdite Teuta e Durrësit njoftoi për tërheqjen nga turneu që i paraprin Ligës së përbashkët të basketbollit të Kosovës dhe Shqipërisë.

Këtë vendim klubi durrsak e mori vetëm pak ditë pasi u mësuan çiftet çerekfinale të këtij turneu, i cili nis të martën në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec.