Sport

Lenjani: Synojmë fitore ndaj Hungarisë e Polonisë për të rritur gjasat për kualifikim në Botëror

Lenjani: Synojmë fitore ndaj Hungarisë e Polonisë për të rritur gjasat për kualifikim në Botëror

Ermir Lenjani ia ka siguruar Shqipërisë pikët e para në kualifikimet për Botërorin “Katari 2022”. Më 25 mars, lojtari i krahut të majtë realizoi gol të bukur për fitoren 1:0 të Shqipërisë ndaj Andorrës. Më pas kuqezinjtë pësuan 2:0 ndaj Anglisë dhe të mërkurën fituan 2:0 ndaj San Marinos.

 

Ermir Lenjani ia ka siguruar Shqipërisë pikët e para në kualifikimet për Botërorin “Katari 2022”. Më 25 mars, lojtari i krahut të majtë realizoi gol të bukur për fitoren 1:0 të Shqipërisë ndaj Andorrës. Më pas kuqezinjtë pësuan 2:0 ndaj Anglisë dhe të mërkurën fituan 2:0 ndaj San Marinos.

Andorra e San Marino duken kundërshtarë të vegjël, por fitoret ndaj tyre nuk ishin të lehta. Këtë e pranon Lenjani, që është aktivizuar në të gjitha tri ndeshjet e deritashme të Shqipërisë në kuadër të Grupit I.