Sport

Dy klube italiane pas Depayt

 

Juventusi dhe Roma janë futurnë garë për sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Depay do të largohet nga Lyoni në fund të këtij edicioni si futbollist i lirë.

Për sulmuesin holandez, interesim të vazhdueshëm ka shprehur Barcelona.