Sport

Ibrahimoviqi emocional dhe me fjalë të mëdha para ndeshjes me Kosovën

Ibrahimoviqi emocional dhe me fjalë të mëdha para ndeshjes me Kosovën
 

Sulmuesi i famshëm, Zlatan Ibrahimoviq, ka theksuar se i ka premtuar selektorit të Suedisë, Janne Andersson, se do të jetë vendimtar për përfaqësuese. Futbollisti 39-vjeçar i Milanit është kthyer te Suedia pas rreth katër vjetësh dhe pritet të paraqitet të dielën në “Fadil Vokrri” ndaj Kosovës.

Kosova e Suedia takohen në kualifikimet për Botërorin 2022 që mbahet në Katar. Suedia fillimisht të enjten e luan ndeshjen e parë kualifikuese ndaj Gjeorgjisë, në Solna. Më pas, më 31 mars, luan miqësore me Estoninë.