Sport

Vdiq Fahri Buçinca, doajeni i hendbollit kosovar

 

Hendbolli kosovar ka humbur të enjten një nga personalitetet mw të shquara dhe një kontribuues shumëvjeçar.

Fahri Buçinca, doajen i hendbollit vushtrrias dhe atij kosovar në përgjithësi, ka vdekur në moshën 86-vjeçare, ka njoftuar Federata e Hendbollit e Kosovës (FHK).