Sport

Bernat vazhdon kontratën me PSG-së

Bernat vazhdon kontratën me PSG-së
Foto: AP
 

Juan Bernat ka zyrtarizuar rinovimin e tij me Paris Saint-Germain. Mbrojtësi 28-vjeçar nënshkroi kontratën e re që e lidh atë me PSG-në deri më 30 qershor 2025, siç raportohet nga vetë klubi.

Bernat, i cili aktualisht vuan nga një dëmtim i rëndë i ligamentit që e ka nxjerrë atë jashtë fushës, përfundonte kontratën e tij me PSG-në këtë verë dhe Barça po ndiqte gjurmët e tij si një përforcim me kosto zero për të përforcuar pozicionin e mbrojtësit të majtë së bashku me Jordi Alban.