2 perditesime
22:50

Liverpooli arrin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

iverpooli në çerekfinale të Championsit Liverpooli i ka dhënë sezonit të dështuar në ligë shtytje të madhe në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur Leipzigun dhe duke shkuar në çerekfinale të garës.

Kampioni në fuqi i Anglisë ka shpresë që ta rifitojë trofeun më të çmuar për klube. Të mërkurën mbrëma, gjiganti anglez fitoi 2:0 ndaj gjermanëve për të shkuar tutje me rezultatin e përgjithshëm 4:0.

Edhe takimi kthyes u zhvillua në Budapest, në stadiumin “Pushash Arena”. Për 70 minuta, Liverpooli humbi disa mundësi të mira shënimi. Megjithatë, nuk gaboi Mohamed Salah (71') duke i dhënë epërsinë skuadrës së tij. Alexander Sorloth paraprakisht kishte qëlluar traversën. Rezultatin final të takimit e vulosi Sadio Mane (74') që u asistua nga Divoc Origi. Xherdan Shaqiri ishte në stol, por nuk u aktivizua. 

Kundërshtarin e çerekfinales, skuadra e Liverpoolit do ta mësojë në shortin që do të hidhet më 19 mars.

22:34

Liverpooli realizon dy gola të shpejt ndaj Leipzigut

Liverpooli ka realizuar dy gola brenda tre minutave ndaj RB Leipzigut, duke kaluar në epërsi 2:0.

Mohamed Salah (71’) dhe Sadio Mane (74’) realizuan për Liverpoolin, ndërsa klubi anglez është shumë afër kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshjen e parë Liverpooli e fitoi 2:0 po ashtu. Për Liverpoolin në stol është Xherdan Shaqiri.

 

Liverpool [1] - 0 RB Leipzig [3-0 on agg.] - Mohamed Salah 70' from r/soccer


 

 

Liverpool [2] - 0 RB Leipzig [4-0 on agg.] - Sadio Mane 74' from r/soccer


 

 

21:49

Mbyllet baras pjesa e parë e ndeshjes Liverpool – Leipzig

Është mbyllur 0:0 pjesa e parë e ndeshjes mes Liverpoolit e RB Leipzigut, që po luhet në Puskas Arena në Budapest. Kjo është ndeshje e kthimit e 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve.

Ndeshjen e parë Liverpooli e fitoi 2:0.