Sport

Barcelona rivalizon Real Madridin për Alaban dhe Haalandin

Barcelona rivalizon Real Madridin për Alaban dhe Haalandin
Foto: AP
 

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, përveç që synon ta mbajë yllin Lionel Messi, po kërkon të sjellë edhe përforcime.

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, presidenti i klubit katalonas e dëshiron dyshen David Alaba dhe Erling Haaland.