Sport

PSG-ja dëshiron transferimin e Pellegrinit në verë

 

Skuadra e Paris Saint-Germain është në pozicionin ideal për të nënshkruar me mesfushorin e Romës, Lorenzo Pellegrini, raporton CalcioMercato.

Kontrata aktuale e 24-vjeçarit skadon vitin e ardhshëm, dhe Roma nuk po arrin ta bind për të nënshkruar marrëveshje të re.