Sport

Arteta mbron Xhakën pas gabimit ndaj Burnleyt

Arteta mbron Xhakën pas gabimit ndaj Burnleyt
Foto: AP
 

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, i ka dalë në mbrojtje mesfushorit shqiptar, Granit Xhaka, pas gabimit që i kushtoi me barazim në ndeshjen ndaj Burnleyt.

Ishte minuta e 39-të kur Xhaka në zonën e rreptësisë para portës së Arsenalit qëlloi me top gabimisht Chris Woodin e Burnleyt dhe topi përfundoi në portën e portierit Bernd Leno.