Sport

Rodri po shkëlqen te City, por ai nuk shquhet vetëm në fushë

Rodri po shkëlqen te City, por ai nuk shquhet vetëm në fushë
 

Manchester, 5 mars – Rodrigo Hernandez, i njohur më shumë si “Rodri”, ka qenë pjesë integrale e formës së pabesueshme të Manchester Cityt këtë edicion, duke luajtur më shumë minuta se çdo lojtar tjetër në skuadrën e trajnerit Pep Guardiola.

Mirëpo përveç nuhatjes së sulmeve të kundërshtarëve dhe ndërtimit të sulmeve të Cityt, mesfushori spanjoll është i fokusuar edhe në një gjë tjetër. Ai po i kryen studimet dhe po mëson për t’u pajisur me diplomë universitare në degën Administrim Biznesi dhe Menaxhim.