Sport

Kontrata që fut në telashe Bunjakun e Berishën

 

Prishtinë, 5 mars – Një kontratë për transferimin që nuk po konkretizohet dot ka futur në telashe dy emra të njohur shqiptarë të futbollit në Zvicër, Imran Bunjakun e Shqiprim Berishën. Bunjaku së fundi ka qenë kapiten i Schaffhausenit, skuadrës që po pretendon kalimin në Superligën e Zvicrës. Mesfushori 28-vjeçar është zhvilluar te Grasshopperi, ndërsa prej vitit 2014 është te Schaffhauseni.

Shqiprim Berisha është drejtor menaxhues i Grasshopperit, klubit më të suksesshëm në histori të futbollit zviceran. Grasshopperi, që ka 27 tituj të kampionit, papritur është larguar nga elita edicionin e kaluar dhe tani po lufton për kthim të menjëhershëm.