Sport

Hamsiku drejt Gothenburgut

Hamsiku drejt Gothenburgut
 

Ish-kapiteni i Napolit, sllovaku Marek Hamsik karrierën do ta vazhdojw në Suedi, te skuadra IFK Gothenburg ka njoftuar të premten e përditshmja suedeze “SportExpressen”.

Bëhet e ditur se palët ka kohë që janë në negociata dhe marrëveshja pritet të bëhet zyrtare brenda pak ditëve. Hamsik pritet të firmos kontratë njëvjeçare me mundësi vazhdimi me ekipin elitar të Suedisë. 33-vjeçari te Gothenburgu do të transferohet si lojtar i lirë pasi kohë më parë ka shkëputur kontratën me ekipin nga Kina, Dalian Professional, pjesë e të cilit ishte prej vitit 2019.