Sport

Anadolu Efesi mposht thellë CSKA Moskën

Anadolu Efesi mposht thellë CSKA Moskën
Foto: AP
 

Anadolu Efesi e ka mposhtur thellë CSKA Moskën 100:70 në Euroligën e basketbollit të enjten mbrëma.

Efesi dominoi që nga fillimi e deri në fund dhe u revanshuan për disfatën që rusët ia kishin shkaktuar turqve në ndeshjen e parë, 100:65.