Sport

Për sjellje josportive, Duro dënohet me 500 euro

 

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, është dënuar me 500 euro të mërkurën nga Komisioni Disiplinor i shkallës së parë. Trajneri Duro është dënuar për sjellje josportive në ndeshjen Feronikeli – Drenica, që u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Ishte takim i xhiros së 21-t, dhe “kuqezinjtë” fituan si mysafir me rezultatin 3:1. Deri në kompletimin e lëndës është pezulluar edhe Lumbardh Dellova, qendërmbrojtësi i Prishtinës. Dellova është pezulluar me arsyetimin se pas përfundimit të ndeshjes së xhiros së 22-t, Trepça ’89 – Prishtina, që u fitua nga kryeqytetasit 2:1, sipas Komisionit Disiplinor, ai kishte bërë gjeste jo sportive, banale dhe të pahijshme që ka nxitur reagime te përfaqësuesit e klubit mitrovicas.