Sport

Napoli ka në listë pesë trajnerë

Napoli ka në listë pesë trajnerë
 

Pesë trajner janë në listën e Napolit për ta zënë vendin e italianit Gennaro Gattuso do të largohet nga Napoli në fund të këtij sezoni, kur edhe i skadon kontrata.

Mediat italiane shkruajnë se eliminimi nga Liga e Evropës dhe Kupa e Italisë, kanë bërë që raportet mes Gatussos dhe presidentit të Napolit, Aurelio De Laurentiis, të ftohen.