Sport

Ronaldo, lojtari i parë që shënoi 20 gola në 12 sezone rresht në ligë

Ronaldo, lojtari i parë që shënoi 20 gola në 12 sezone rresht në ligë
 

Crsitiani Ronaldo vazhdon shkëlqimin te Juventusi. Në fitoren 3:0 kundër Spezias, portugezi shënoi golin e tretë dhe vendosi edhe një rekord.

36-vjeçari u bë lojtari i parë në 5 ligat më të forta të futbollit evropian që shënoi 20 e më shumë gola në 12 sezone rresht. Ky rekord vlen vetëm për garat në liga, pa i llogaritur të tjerar.