Sport

Fitore e rëndësishme për Evertonin

Fitore e rëndësishme për Evertonin
 

Evertoni ka shënuar fitore të rëndësishme në garën për të siguruar një vend për garat në Evropë për edicionin e ardhshëm.

Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti mposhti Southamptonin të hënën mbrëma me rezultatin 1:0 dhe ishte fitorja e 13-të këtë edicion.