Sport

Kryeziu në kërkim të formës në prag të ndeshjeve të mëdha të Kosovës

Kryeziu në kërkim të formës në prag të ndeshjeve të mëdha të Kosovës

Prishtinë, 1 mars – Për kohë të gjatë Hekuran Kryeziu është vlerësuar prej lojtarëve më stabil te përfaqësuesja e Kosovës në futboll. Me qetësi ka kontrolluar mesfushën dhe ka krijuar stabilitet në skuadër. Ishte koha kur Kryeziu po luante rregullisht në nivel klubesh dhe ishte mesfushori kryesor defanziv te Kosova.

 

Prishtinë, 1 mars – Për kohë të gjatë Hekuran Kryeziu është vlerësuar prej lojtarëve më stabil te përfaqësuesja e Kosovës në futboll. Me qetësi ka kontrolluar mesfushën dhe ka krijuar stabilitet në skuadër. Ishte koha kur Kryeziu po luante rregullisht në nivel klubesh dhe ishte mesfushori kryesor defanziv te Kosova.

Por, gjërat kanë ndryshuar. Tani Kryeziu 28-vjeçar po lufton për hapësirë te Zuerichu. Nuk ka konsistencë në formë, që e ka karakterizuar në të kaluarën. Pas dy ndeshjeve si zëvendësues, Kryeziu të shtunën kompletoi ndeshjen për Zuerichun, që humbi 3:1 nga Servette në kuadër të Superligës së Zvicrës në futboll. Mirëpo, nuk ishte një paraqitje që i shërben Kryeziut. Mediat helvetike kanë shkruar se Zuerichu kishte telashe në repartin defanziv, duke cekur se Kryeziu ka fituar rastin vetëm për shkak të mungesës së Blerim Xhemailit dhe disa të tjerëve.