Sport

Xhaka me Arsenalin shënojnë fitore të rëndësishme ndaj Leicesterit

Xhaka me Arsenalin shënojnë fitore të rëndësishme ndaj Leicesterit
 

Granit Xhaka ishte titullar dhe luajti tërë ndeshjen për Arsenalin në fitoren e arritur sot në udhëtim ndaj Leicester Cityt. Arsenali triumfoi 3:1.

Youri Tielemans (6’) shënoi golin e epërsisë për Leicesterin, ndërsa për Arsenalin më pas shënuan David Luiz (39’), Alexandre Lacazette (45+’2 penallti) dhe Nicolas Pepe (52’).