Sport

Atalanta mposht Sampdorian, ngrihet në vend të katërt

Atalanta mposht Sampdorian, ngrihet në vend të katërt
 

Atalanta ka shënuar fitore sot 2:0 në udhëtim ndaj Sampdorias në xhiron e 24-të të Series A të Italisë, duke u ngjitur në pozitën e katërt në renditje.

Ruslan Malinovsky (40’) dhe Robin Gosens (70’) kanë realizuar golat për Atalantan. Te Atalanta mungoi Berat Gjimshiti.