Sport

Trepça fiton ndaj Pontes pas vazhdimeve

Trepça fiton ndaj Pontes pas vazhdimeve
 

KB Trepçës i janë nevojitur dy vazhdime nga pesë minuta për ta fituar ndeshjen e xhiros së 21 të Superligës së Kosovës në basketboll kundër Ponte Prizrenit. Dueli i luajtur të shtunën mbrëma në palestrën “Minatori”, ka përfunduar me rezultatin 116:114.

Koha e rregullt e takimit, përfundoi 89:89 ndërsa pas vazhdimit të parë, rezultati ishte 98:98. Në vazhdimin e dytë, basketbollistët e Trepçës u treguan më efikas dhe shënuan fitore, që është e katërta rresht.