Sport

Bayerni e Dortmundi fitojnë thellë në Bundesligë

Bayerni e Dortmundi fitojnë thellë në Bundesligë
 

Bayern Munichu dhe Borussia Dortmund kanë shënuar fitore të thella në xhiron e 23-të të Bundesligës gjermane.

Bavarezët fituan 5:1 ndaj Kolnit me nga dy gola të shënuar nga Robert Lewandowski dhe Serge Gnabry dhe një nga Choupo-Moting. Te mysafirët golin e vetëm e realizoi Ellyes Skhiri.