Sport

Varane pritet të largohet nga Real Madridi

Varane pritet të largohet nga Real Madridi
 

Raphael Varane ishte thuajse i përkryer në qendrën e mbrojtjes për Real Madridin në Bergamo kundër Atalantas në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve.

Francezi kompletoi 78 pasime të sakta, i fitoi gjashtë nga 10-t duele, largoi katër herë rrezikun nga porta, i fitoi 12 topa dhe nuk shkaktoi asnjë faull.