Sport

Vdiq portieri i njohur i hendbollit, Alfredo Quintana

Vdiq portieri i njohur i hendbollit, Alfredo Quintana
 

Portieri i Portos dhe i përfaqësueses së Portugalisë në hendboll, Alfredo Quintana ka vdekur në moshën 32-vjeçare. Quintana kishte pësuar sulm në zemër të hënën, ndërsa vdiq të premten.

“Komuniteti ndërkombëtar i hendbollit ka humbur njërën prej figurave më të dashura. I hareshëm dhe besnik, Quintana, i lindur në Kubë dhe i gjatë 201 cm, ka qenë pjesë kyçe e udhëtimit të Portos drejt nivelit më të lartë të hendbollit. Ai erdhi në Evropë në vitin 2010”, thuhet në njoftimin e Federatës Evropiane të Hendbollit.