Sport

FBK-ja arrin marrëveshje me dy partnerët medial për transmetimin e ndeshjeve

FBK-ja arrin marrëveshje me dy partnerët medial për transmetimin e ndeshjeve
 

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK), ka njoftuar të hënën se ndeshjet e basketbollit kosovar do të transmetohen në dy platformat televizive “Kujtesa” dhe “ArtMotion” për katër sezone.

Në njoftimin e lëshuar të premten në faqen e saj zyrtare, FBK-ja ka bërë të ditur se marrëveshja është mes të gjitha palëve për transmetimin e ndeshjeve.